Важка ковдра   

03.01.2019

Вчені провели кілька досліджень і з'ясували, що чим важче ковдра, тим легше людині заснути. Справа в тому, що легкі дотики розбурхують нервову систему, а сильні, але м'які - заспокоюють. Це працює для більшості людей.

По-науковому методика називається глибоким  тиском на тіло. Адже глибокий тиск чимось схожий на масаж: розслаблює, дарує відчуття спокою і комфорту. Приблизно такі ж відчуття з'являються, коли нас беруть на руки, міцно і ласкаво обіймають або гладять по спині. Те ж ми відчували в дитинстві, коли батьки туго сповивали нас: м'ягкі ковдри і батьківські руки ніжно тиснули на тіло - і ми заспокоювалися, ставало добре, плакати більше не хотілось.

При м'якому тиску на тіло мозок починає виробляти «гормон щастя» серотонін, який в темряві поступово трансформується в мелатонін - гормон, відповідальний за цикл сну-неспання. Важка ковдра добра тим, що м'яко давить на кожен сантиметр тіла відразу. Ми розслабляємося, бо отримали сигнал: навколо комфортно і безпечно, пора відпочивати. 

Розлади начебто депресії, тривоги, підвищеної агресії або нав'язливого поведінки теж пов'язані з низьким рівнем серотоніну, так що спокійний приємний сон під важкою ковдрою може допомогти і тут. 

А ще важкі ковдри рекомендують незвичайним дітям з гіперактивністю, аутизмом та ДЦП.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати