Сором'язливі діти

01.03.2019

Змініть спосіб спілкування

Сором'язливі діти мимоволі можуть отримувати від батьків повідомлення про те, що з їх поведінкою щось не так. Коли інший дорослий безуспішно намагається заговорити з вашою дитиною, а ви говорите: «Вибачте, моя дитина сором'язлива», дитина може подумати, що ви обидва вважаєте сором'язливу поведінку чимось неправильним. Замість цього скажіть: «Зараз він почуває себе трохи збентеженим». Так ви визнаєте почуття дитини в певний момент і те, що дитина не завжди так себе почуває. Дитина може знову стати товариською, коли повернеться додому. Приймаючи почуття дитини, ви даєте їй можливість опиратися на те, ким вона є насправді.

• Будьте відкриті до діалогу

Слідкуйте за тим, які ситуації заставляють дитину замикатися в собі. Наприклад : мама може запитати її: «Що трапилося, коли сусід заговорив з тобою? Ти відчула себе некомфортно? ». Такі розмови допоможуть вам краще зрозуміти поведінку дитини. Потім ви можете придумати способи як виправити подібну ситуацію в наступний раз. Наприклад, якщо дитина відмовляється привітатися з ким-небудь, запропонуйте йому вітатися за допомогою кивка голови або просто посмішки. Це допоможе дитині зрозуміти необхідність певних дій у взаєминах з оточуючими в школі та інших життєвих сферах.

• Практикуйте спілкування

Кожна людина може відчувати себе пригніченою, перебуваючи в галасливій або незнайомій атмосфері. Але, якщо дорослі можуть з цим впоратися, то у маленьких дітей ці навички ще не розвинені. Тому їм необхідна практика в спілкуванні. Коли батьки м'ягко підводять дитину до різних соціальних ситуацій, це дозволить дитині поступово розвивати свої навички, відчувати себе більш комфортно і краще взаємодіяти з однолітками. Намагайтеся не залучати дитину в великі групи і не примушуйте її до спілкування: це може викликати у неї занепокоєння і ще більше небажання спілкуватися. Почніть з малого: ініціюйте спілкування з іншою дитиною, а потім заохочуйте свою дитину включатися у великі групи. Не дивуйтеся, якщо ваша тиха дитина вибере собі в співрозмовники більш товариського однолітка - так він краще буде розвивати соціальні навички.

• Плануйте наперед

Завчасно придумайте способи впоратися з тривогою дитини. Наприклад, в разі, якщо вона йде на день народження друга і не знає, як себе вести, скажіть йому: «Привітайся з одним і привітай його». Можна також відрепетирувати цю сцену. Можна також дати дитині з собою іграшку або гру: це може ініціювати спілкування з іншими дітьми. Уникайте випадків, коли дитина прийде останнім і буде змушений включатися в галасливу компанію. Приходьте раніше, і тоді новоприбулі діти будуть самі підходити до вашої дитини. 

• Підтримуйте дитину

Діти завжди добре реагують на позитивне підкріплення, і ваша сором'язлива дитина - не виняток. Якщо ви будете хвалити її за нові досягнення, то підвищите її впевненість в собі. Заохочення не повинно бути матеріальним. Наприклад, якщо ви пообіцяєте йому морозиво за те, що вона поговорить з одним, то дитина може подумати, що спілкування настільки неприємно, що за нього пропонують заохочення. Замість цього хваліть дитину за його успіхи в соціальному житті і визнайте його досягнення. Наприклад, якщо вона добре проводить час на вечірці, скажіть йому: «Я бачу, тобі весело». Так дитина і сам зрозуміє, що він здатний спілкуватися з однолітками.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати