Про важливість театрально-ігрової діяльності у розвитку дитини

Перспективним напрямком у розвитку особистості дитини є здатність до активної творчої діяльності. Театрально-ігрова діяльність відкриває великі можливості для творчих пошуків і самовираження юних акторів. Адже дитина стає активним учасником процесу (режисером, актором, костюмером, гримером, а також і глядачем).
Використання театрально-ігрової діяльності в процесі художнього розвитку дитини попереджує стреси, неврози, невротичні форми поведінки (погані звички), емоційні проблеми, а також міжособистісні конфлікти, оскільки діти засвоюють способи комунікації і різні емоційні реакції.
Театральна діяльність сприяє формуванню кращих рис характеру особистості, розвитку творчого потенціалу, уяви, яка особливо активно розвивається під час виконання тієї чи іншої ролі. Систематичне тренування уяви допомагає опанувати здатністю розуміти внутрішній світ персонажа, представляти і домислювати образи, події.
Театральна діяльність має величезне значення в розвитку емоційно-чуттєвої особистості. У театралізованих іграх діти знайомляться з виразом різних емоцій і вчаться адекватно їх передавати в процесі перевтілення в образи казкових героїв. Від того, наскільки емоційно дитина сприймає художній твір, художні образи, як глибоко усвідомлює ідею твору, залежить винахідливість і багатство творчого задуму.
У процесі розвитку дитини засобами театрально-ігрової діяльності варто спочатку визначитися у виборі театру:
- пальчиковий театр;
- ляльковий театр;
- тіньовий театр;
- театр іграшок, які водять по підлозі;
- театр рукавичок;
- театр маріонеток.
При цьому, занурюючись в чарівний світ театрального дійства, діти вчаться:
- спілкуватися;
- вести діалог;
- керувати силою голосу;
- темпом мовлення;
- вчаться відчувати аудиторію;
- розвивати культуру мовлення;
- змінювати тембр голосу.
Пошук шляхів перевтілення в образ здійснюється вербальними (мовними) і невербальними засобами (мовою жестів). Оскільки під час зображення героїв сюжету діти відображають характерні особливості їх зовнішнього вигляду і поведінки, свої уявлення про них.
Театральна діяльність - це дуже важливий засіб для розвитку у дітей здатності розрізняти емоційний стан людини за допомогою мовлення, міміки, жестів, інтонацій, аналізувати і оцінювати їх вчинки, уміння ставити себе на місце іншої людини в різних життєвих ситуаціях.