Про мозок 1 частина

Сьогодні давайте про складне. Но якщо все правильно розуміти, чому у людини така реакція, чому дитина зараз себе так веде і чим я можу допомогти, стає зрозуміла стратегія занять і розвитку. Тому давайте разбитатись🤔🤗
Мигдалеподібне тіло, або амигдала, бере участь у формуванні емоцій, в тому числі таких, як страх, і надає емоційне забарвлення вхідної інформації. Але так само відповідає і за мотивацію. Найчастіше це тіло виступаює як своєрідна «тривожна кнопка».
👉Ось до прикладу. Ваша дитина починає кричати і дуже боятися води, помити дитину ціла проблема.
У цей момент за долі секунди, мигдалеподібне тіло за допомогою норадреналіну збуджує електричні імпульси в усій симпатичній нервовій системі і стимулює роботу надниркових залоз, які тут же викидають в кров адреналін.
Давайте розбиратися, чому малюк став боятися води? Коли він був зовсім маленький, то підбіг до раковини, а кран був повернений на гарячу воду, він її включив і дуже сильно обпікся. (Він уже давно забув, що сталося і не встановив причинно-наслідкових зв'язків). Але тепер як тільки дитина чує слово вода або вона дзюрчить в іншій кімнаті, вона відчуває сильну тривогу😳 Дитина не віддає собі звіту в тому, що викликало це почуття, але мигдалеподібне тіло пам'ятає все дуже добре. І раз по раз попереджає про можливу небезпеку. Проблема в тому, що не вся вода смертельно небезпечна. А мозок тепер «вважає», що це саме так і є.
💥Людина в змозі управляти мигдалеподібні тілом і не впадати в стан непотрібного нервового збудження, коли потрібно зберігати спокій. Тому ви в змозі змінити реакцію дитини.
Чим же можна допомогти?⠀
🔖1.Створюйте позитивні асоціації.
Гіперчутливість мигдалеподібного тіла притупляється кожен раз, коли людина потрапляє в потенційно небезпечну ситуацію, але нічого поганого не відбувається. Чим частіше ви будете тренувати амигдалу, тим швидше сформуються нові асоціації, які вже не будуть пов'язані з неприємними відчуттями. А якщо підключити і розумовий процес (наприклад, озвучувати: «Ого! Як класно купатися»), то «приборкання» амигдали пройде ще швидше.
🔖2.Навчіться технікам контролю дихання⠀
Різні типи дихання визначають різний емоційний стан.
Людина, яка зазнає хронічний стрес, дихає частіше, сам того не помічаючи. Також можуть приєднуватися симптоми панічної атаки (страх, прискорене серцебиття, оніміння, непритомний стану). Навчіть малюка правильно дихати, щоб цього уникнути.⠀І запам'ятайте не завжди виховання є провиною тих чи інших емоційних реакцій у дитини. Спостерігайте за своїм малюком і ви точно зрозумієте чим допомогти дитині.