Комп'ютерні ігри

27.02.2019

Фахівці давно вже довели, що комп'ютерні ігри надають позитивний ефект на поведінку і розвиток дитини ❗АЛЕ❗ Справа в тому, що НА ТИЖДЕНЬ дітям слід проводити за монітором не більше години! Якщо збільшити це проведення часу, то і ефект стане негативним.

Фахівці акцентують увагу на тому, що при надмірному захопленні іграми у дітей псується поведінка, а також це впливає на успішність в школі. Наукові співробітники підкреслили, що не варто відразу приймати кардинальні заходи і забороняти дитині сидіти за комп'ютером. В ідеальному випадку необхідно знайти інше захоплення, яке позитивно вплинуло б на розвиток інтелекту (заміна, запропонувати альтернативу).

Варто врахувати, що грати треба в різноманітні ігри. Це дозволить задіяти різні частини головного мозку при проходженні рівнів складності. Після гри бажано дитині виходити на вулицю і дихати свіжим повітрям.

Комп'ютерні ігри це дуже легкий дофамін - миттєвий гормон, легкий шлях отримання радості. І організм звикає до такого легкого дофаміну і потім дітей складно переконати піти покататися на велосипеді або прочитати книжку - а це взагалі тривалий шлях - прочитати. Щоб отримати дофамін навіщо так напружуватися? Якщо можна пограти і при цьому не напружуватися. Якщо дитина звикла до легкого дофаміну то для неї все інше стає нудно.

⠀Як грати з користю

Щоб комп'ютерні ігри та розвиваючі програми приносили користь, важливо, як саме грає дитина.

Дотримуйтесь простих правил:

▫️Слідкуйте за тим, у що і як довго грає дитина. Є навіть формула для розрахунку часу в хвилинах, який дитина може провести за комп'ютером без перерви: його вік, помножений на півтора. Це означає, що шестирічка може за добу грати максимум 9 хвилин. Не можна сідати за комп'ютер або брати в руки гаджет менш ніж за дві години до сну - це навантажує нервову систему дитини. Це правило повинне дотримуватися строго.

▫️ Правильна осанка та освітлення є також дуже важливим. Потрібно утримувати правильну дистанцію до екрана, слідкувати за тим, що б дитина сиділа рівно на стільці чи дивані, а не грала лежачи - навіть якщо так їй зручно.
▫️  Після кожної сесії за комп'ютером (навіть 3 хвилинної) потрібно робити перерву. У них повинна бути гімнастика для очей та рухливі ігри.
▫️ Не використовуйте комп'ютерні ігри як спосіб заохочення.


Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати
Ми використовуємо файли cookie для забезпечення належної функціональності й безпеки нашого сайту та зручності у його використанні відвідувачами.

Розширені налаштування

Тут ви можете налаштувати свої преференції щодо файлів cookie. Прийміть або забороніть наступні категорії й збережіть свій вибір.